Информации за испорака

 

Испораката на нарачките е од Понеделник до Петок 09-16, Сабота 9-14.

Достава на испораки:
1. Сите нарачки направени пред 13:00 часот, ќе бидат обработени истиот ден и ќе достигнат за 24 часа.
2. Нарачките испратени после 13:00 часот, ќе бидат обработени следниот ден.
3. Нарачките во викенд денови (Сабота и Недела) ќе бидат обработени во Понеделник и ќе пристигнат во Вторник.

За сите нарачки над 1000 МКД, пратката ќе биде направена бесплатно од наша страна.

Нарачките во вредност до 1000 денари, чинат 130МКД, вредност што го врши купувачот.

Од потврда на нарачката испораката пристигнува 24 часа на адреса на купувачот (Зона 1) * или 48 часа (Зона 2) *.

Зона1: Градови низ цела Македонија

Зона2: Села низ цела Македонија

 

 

За нас

Sminka.mk е онлајн бренд на Харбини Козметикс Македонија. Тој ги нуди постоечките брендови за убавина на интернет на потрошувачите низ цела Македонија. Читај повеќе.

Контакт

  • +389 44 331 918
  • +389 75 463 963
  • info@sminka.mk

Facebook

sminka.mk © 2023. UKION SHOPS

ХАРБИНИ - КОЗМЕТИКА ДОО | ул. ИЛИНДЕНСКА ББ, Тетово
Тел : +389 (0)75 463 963 | e-mail : info@sminka.mk
ЕМБС: 5090610 | ЕДБ : МК4028996111071 | ДЕЈНОСТ: 47.75