GR Contour Powder Kit
  • GR Contour Powder Kit
  • GR Contour Powder Kit
  • GR Contour Powder Kit
  • GR Contour Powder Kit
  • GR Contour Powder Kit

GR Contour Powder Kit

252 ден.360 ден.
Производител: Golden Rose
Шифра на производ: 120818
Достапност: Нема на залиха
Количина:

Ексклузивна палета на контури со три нијанси за дефинирање, бронзирање и истакнување на вашиот тен. Комплетот за контурна пудра е дизајниран да ги обликува и дефинира карактеристиките на лицето за да создаде изглед со автентична димензионалност.

Чекор 1: КОНТУРА Со помош на четка, нанесете ја темната пудра на страните на носот и во вдлабнатините на образите под јаготките. Цицајте ги образите за да ги најдете! Можете исто така да нанесете под линијата на вилицата на страните на брадата и по должината на косата.

Чекор 2: БРОНЗА Со помош на четка, лесно исчистете ја бронзената пудра над контурната нијанса на јаготките. Можете исто така да нанесете бронзер на носот, брадата и челото за да внесете топлина на тенот.

Чекор 3: HIGHLIGHTER Нанесете ја полесната пудра до центарот на челото, надолу по мостот на носот и веднаш до центарот на брадата. Можете да нанесете и на врвовите на јаготките.

Измешајте ги сите пудри со вашата четка.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Golden Rose GR Contour Powder Kit Ексклузивна палета на контури со три нијанси за дефинирање, бронзирање и истакнување на вашиот тен. Комплетот за контурна пудра е дизајниран да ги обликува и дефинира карактеристиките на лицето за да создаде изглед со автентична димензионалност. Чекор 1: КОНТУРА Со помош на четка, нанесете ја темната пудра на страните на носот и во вдлабнатините на образите под јаготките. Цицајте ги образите за.. Category: Product #: 120818 Regular price: 252 ден. 360
252
Available from: sminka.mk
sminka.mk © 2024. UKION SHOPS