Revolution Conceal & Hydrate Foundation

Revolution Conceal & Hydrate Foundation

604 ден.755 ден.
Производител: Revolution Beauty
Шифра на производ: 1108416
Достапност: На залиха
Количина:

Расположливи опции

*

Дали сте жедени за чиста текстура и повеќе хидрантна формула за основа? Течната пудра Conceal & Hydrate е натопен со хијалуронска киселина, за да ја хидрира кожата, да создаде измазнет, сатенски сјај на кожата.

Течната пудра Conceal & Hydrate е специјално формулирана за да одговара на секој вид и тон на кожата, но е особено корисна за сувата кожа. Со хијалуронска киселина, тој нуди целодневно сјај и сјај без да се сместува во фини линии или да се припива за суви лепенки. Сместена во луксузно стаклено шише со нов апликатор за пумпа за дополнителна контрола, оваа течна пудра нуди средно до целосно покривање.

Како да се користи
Пумпајте неколку пати, во зависност од посакуваната покриеност и измешајте ги со помош на прстите за лесна, зрачна завршница. Алтернативно, дозволете вашиот природен тен да заблеска со мала количина со влажен сунѓер за убавина за покривање слично на превез. Следете со вашата омилена нијанса на Conceal & Hydrate Concealer за истакнување или прикривање.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За нас

Sminka.mk е онлајн бренд на Харбини Козметикс Македонија. Тој ги нуди постоечките брендови за убавина на интернет на потрошувачите низ цела Македонија. Читај повеќе.

Контакт

  • +389 44 331 918
  • +389 75 463 963
  • info@sminka.mk

Facebook

sminka.mk © 2021. UKION SHOPS
Revolution Beauty Revolution Conceal & Hydrate Foundation Дали сте жедени за чиста текстура и повеќе хидрантна формула за основа? Течната пудра Conceal & Hydrate е натопен со хијалуронска киселина, за да ја хидрира кожата, да создаде измазнет, сатенски сјај на кожата. Течната пудра Conceal & Hydrate е специјално формулирана за да одговара на секој вид и тон на кожата, но е особено корисна за сувата кожа. Со хијалуронска киселина, тој нуди целодневно с.. Category: Product #: 1108416 Regular price: 604 ден. 604 Available from: sminka.mk