Revolution Conceal & Hydrate Concealer

Revolution Conceal & Hydrate Concealer

472 ден.590 ден.
Производител: Revolution Beauty
Шифра на производ: 1132282
Достапност: На залиха
Количина:

Расположливи опции

*

Овој коректор е погоден за сите кои бараат лесен финиш со засилување на влажност. Нуди целодневна хидратација благодарение на инфузија на хијалуронска киселина, опфаќа дамки, рамномерно тон на кожата и спречува темни кругови. Наменето за посува кожа, а апликаторот за долна стапало овозможува мазна, нежна апликација.

Како да се користи:
Нанесете неколку точки под очите и измешајте со употреба на синтетичка четка или влажен сунѓер за мешање за да постигнете природен изглед. Нанесете една точка на дамки или темни дамки и измешајте со прст, четка или сунѓер, градење ако е потребно. За дополнителна моќност за престој, завршете со пудра за поставување и спреј за фиксирање за да го заклучите вашиот сатенски финиш во место цел ден.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

sminka.mk © 2020. UKION SHOPS