Celenes Thermal Cleansing Foaming Gel / Oily and Combination Skin
  • Celenes Thermal Cleansing Foaming Gel / Oily and Combination Skin

Celenes Thermal Cleansing Foaming Gel / Oily and Combination Skin

390 ден.
Производител: CELENES BY SWEDEN
Шифра на производ: 248093
Достапност: Нема на залиха
Количина:

Термален чистач и пенлив гел
За мрсна/комбинирана кожа

Создаден со термална вода и билни екстракти за мрсни/комбинирани видови на кожа за чистење и навлажнување на кожата. Ја смирува кожата со екстракти од камилица и камелија. Помага во спречување на брчки и обезбедува секојдневна нега на кожата со краставица, екстракти од лимон и минерали. Без парабен и алкохол.

Употреба:
Нанесете ја на влажна кожа, масирајте и потоа нежно исплакнете со вода.

Предупредувања и мерки:
Само за надворешна употреба. Избегнувајте контакт со очите. Доколку дојде до контакт со вашите очи, исплакнете ги очите со вода. Да се чува подалеку од деца. Чувајте на собна температура.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

CELENES BY SWEDEN Celenes Thermal Cleansing Foaming Gel / Oily and Combination Skin Термален чистач и пенлив гел За мрсна/комбинирана кожа Создаден со термална вода и билни екстракти за мрсни/комбинирани видови на кожа за чистење и навлажнување на кожата. Ја смирува кожата со екстракти од камилица и камелија. Помага во спречување на брчки и обезбедува секојдневна нега на кожата со краставица, екстракти од лимон и минерали. Без парабен и алкохол. Употреба: Нанесете ја на в.. Category: Product #: 248093 Regular price: 390 ден. 390
Available from: sminka.mk

За нас

Sminka.mk е онлајн бренд на Харбини Козметикс Македонија. Тој ги нуди постоечките брендови за убавина на интернет на потрошувачите низ цела Македонија. Читај повеќе.

Контакт

  • +389 44 331 918
  • +389 75 463 963
  • info@sminka.mk

Facebook

sminka.mk © 2022. UKION SHOPS

ХАРБИНИ - КОЗМЕТИКА ДОО | ул. ИЛИНДЕНСКА ББ, Тетово
Тел : +389 (0)75 463 963 | e-mail : info@sminka.mk
ЕМБС: 5090610 | ЕДБ : МК4028996111071 | ДЕЈНОСТ: 47.75