Celenes Thermal Cleansing Foaming Gel – Dry/Sensitive Skin
  • Celenes Thermal Cleansing Foaming Gel – Dry/Sensitive Skin

Celenes Thermal Cleansing Foaming Gel – Dry/Sensitive Skin

390 ден.
Производител: CELENES BY SWEDEN
Шифра на производ: 248116
Достапност: На залиха
Количина:

Термална мицеларна вода за чистење
За сува/осетлива кожа

Специјалната формула на мицеларната термална вода со сурфанктант ја чисти кожата, очите и усните без триење и плакнење. Ја отстранува шминката оставајќи ја кожата совршено чиста и освежена без да се наруши рамнотежата на себумот. Наменета е и за суви и осетливи типови на кожа.
 

Употреба:
Нежно исчистете ја шминката и очите со парче памук, навлажнето со термална мицеларна вода за чистење. Повторувајте додека не се исчисти памукот. Без плакнење, погоден е за секојдневна употреба.

Предупредувања и мерки:
Само за надворешна употреба. Избегнувајте контакт со очите. Доколку дојде до контакт со вашите очи, исплакнете ги очите со вода. Да се чува подалеку од деца. Чувајте на собна температура.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За нас

Sminka.mk е онлајн бренд на Харбини Козметикс Македонија. Тој ги нуди постоечките брендови за убавина на интернет на потрошувачите низ цела Македонија. Читај повеќе.

Контакт

  • +389 44 331 918
  • +389 75 463 963
  • info@sminka.mk

Facebook

sminka.mk © 2021. UKION SHOPS

ХАРБИНИ - КОЗМЕТИКА ДОО | ул. ИЛИНДЕНСКА ББ, Тетово
Тел : +389 (0)75 463 963 | e-mail : info@sminka.mk
ЕМБС: 5090610 | ЕДБ : МК4028996111071 | ДЕЈНОСТ: 47.75

CELENES BY SWEDEN Celenes Thermal Cleansing Foaming Gel – Dry/Sensitive Skin Термална мицеларна вода за чистење За сува/осетлива кожа Специјалната формула на мицеларната термална вода со сурфанктант ја чисти кожата, очите и усните без триење и плакнење. Ја отстранува шминката оставајќи ја кожата совршено чиста и освежена без да се наруши рамнотежата на себумот. Наменета е и за суви и осетливи типови на кожа.   Употреба: Нежно исчистете ја шминката и очите со парче.. Category: Product #: 248116 Regular price: 390 ден. 390 Available from: sminka.mk